SON DAKİKA
KREDİ KARTI KULLANIMINDA DOLANDIRICILARA KARŞI KESİN ÇÖZÜM!!! Burgazada Öğretmenevi Beyoğlu Öğretmenevi KHK NE ZAMAN ÇIKACAK? Beylikdüzü Atatürk Öğretmenevi Başkent Öğretmenevi Adile Sultan Kasrı Üsküdar Öğretmenevi
Anasayfa / Polis Okulları 10 Nisan 2014 3.327 views

Siirt Polis Meslek Yüksek Okulu

15.05.2006 tarihinde alınan Siirt Polis Meslek Yüksek Okulunun kurulmasına dair Bakanlar Kurulu Kararı 02.06.2006 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.

Siirt Polis Meslek Yüksek Okulunun yer ihtiyacının, 2. Endüstri Meslek Lisesi olarak kullanılmak amacıyla İMKB tarafından yaptırılarak devlete hibe edilen, ancak ihtiyaç bulunmadığı için henüz faaliyete geçirilmeyen 9908 m² kapalı, 8092 m² açık olmak üzere toplam 18.000 m² kullanım alanından oluşan yeni okul bina ve tesisleri ile karşılanmasına karar verilmiş,İçişleri Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan bir protokolle bahse konu yer Siirt Polis Meslek Yüksek Okuluna tahsis edilmiştir.

Mevzuat gereği kesin devir işlemi yapılamadığı için, tahsisin “geçici” kaydıyla yapılması ve ihtiyaç halinde ek protokoller yapılarak beşer yıllık dönemler halinde sürenin uzatılması uygun görülmüştür.

Bina ve tesislerin tüm tadilat ve tefrişat işleri Siirt İl Emniyet Müdürlüğümüz tarafından takip edilmiş ve bilahare atamaları yapılan Siirt Polis Meslek Yüksek Okulu personeline teslim edilmiştir.

Okulun açılışı 15.09.2006 tarihinde Başbakan Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından yapılmış, İçişleri Bakanı Sayın Abdülkadir AKSU, Milli Eğitim Bakanı Sayın Hüseyin ÇELİK, Turizm Bakanı – Siirt Eski Valisi Sayın Atilla KOÇ, Siirt Valisi Sayın Hüseyin Avni MUTLU ve Emniyet Genel Müdürü Sayın Gökhan AYDINER törende hazır bulunmuşlardır.

Siirt Polis Meslek Yüksek Okulu Kütüphane;

Kütüphanemiz 180 m2 üzerine kurulmuş olup okulumuz binası içerisinde en geniş mekanların başında gelmektedir. 33 kişilik oturma kapasitesine sahip olmakla birlilkte içerisinde 3221 adet Demirbaş kayıtlı kitap bulunmaktadır. Her yıl kitap sayımızı daha da arttırarak öğrencilerimize dolu dolu bir kütüphane hizmeti sunmaya çalışmaktayız. Aylık rütin olarak gelen Chip Dergileri arkadaşlarımızın bilişim dünyasında ki ufuklarının gelişimine katkıda bulunmaktadır. Vazgeçilmezlerimiz arasında olan Polis Dergilerimiz mesleği okulda öğrenen polis adayı öğrenci arkadaşlarımız için Polis Teşkilatımızın kalbinin okulumuzda da hissedilmesini sağlamaktadır. Kütüphanemiz, öğrencilerimizin ders çalışmaları için her zaman sessiz ve sakin bir şekilde oluşturulmuş bir yer olmakla birlikte, öğrenci müdavimleri sayesinde hiç yalnız kalmamaktadır.

 

Siirt Polis Meslek Yüksek Okulu Dinlenme Tesisleri;

Dinlenme yerlerimizde 1. Sınıflar ve 2 . Sınıflara ayrı ayrı tahsis edilmiş olmak üzere iki tanedir. Her iki dinlenme alanımızda 106″ full HD LCD televizyon bulunmakdır. Ayrıca öğrencilerimizin boş vakitlerini en iyi şekilde geçirmeleri sağlamak için her iki gazinomuzda Digitürk ve Dsmart yayınları ile bilardo masaları mevcuttur.

Öğrencilerimiz boş zamanlarını burada geçirmekte ve aynı zamanda gazinomuzda bulunan satranç takımları ile beyin jimnastiği yapıp kendilerini geliştirmektedirler.

 

Siirt Polis Meslek Yüksek Okulu Spor Tesisleri;

 

Siirt Polis Meslek Yüksek Okulunda sportif faaliyetlere büyük önem verilmektedir. Halı sahamız günün her saati spor faaliyetleri için açıktır. Okulumuzda Kondisyon Salonumuz bulunmaktadır. Kondisyon salonu okulumuz öğrencilerinin

yanında okul personelinede de hizmet vermektedir. Bu sayede salonumuz en verimli şekilde kullanılıp hem öğrencilerin ders dışında vakitlerini spor yaparak değerlendirmeleri, hem de sağlıklı bir yaşam adına güzel adımlar atmaları amaçlanmaktadır.

Her dönem sınıflar arası müsabakalar düzenlenerek dereceye girenlere ödül verilmektedir. Bu müsabakalar futbol, masa tenisi, voleybol, gibi alanlarda düzenlenmektedir. Okulumuzda bulunan halı sahada hafta içi ve hafta sonu futbol oynama imkanı bulunmaktadır.

Siirt Polis Meslek Yüksek Okulu Yemekhane;

Okulumuz yemekhanesi 300 kişi kapasiteli olup, yemekhane işletmecisi ISO 9001 kalite standartlarında hizmet vermektedir.

Yemekhanemizde her öğünde 259 kişilik ve günde üç öğün olmak üzere dört çeşit yemek verilmektedir. Yemekhanemiz kalite kontrolü okulumuz Makamı tarafından görevlendirilen komisyonda yer alan iki memur ve bir rütbeli tarafından rutin olarak yemekhane kilerine alınan malların Türk Gıda Kodeksine(TGK) uygunluğu kontrol edilip TGK kriterlerine uygun malzemenin girişini sağlamaktadır. Ayrıca gramaj listelerinin kontrolü, yemekhane mutfak ve salonunun temizliği, aylık olarak hazırlanan yemek mönülerinin kalorilerinin Gıda Mühendisi tarafından onaylanmasını, yemekhanede çalışan personelin daha iyi hizmet verebilmesi amacıyla yemekhane bünyesinde yer alan yemekhane büroda bir memur ve bir komiser yardımcısı tarafından denetimler sağlanmaktadır.

Siirt Polis Meslek Yüksek Okulu Konferans Salonu;

Konferans Salonumuz 200 kişilik olup, son sistem projektör, sinema ve ses sistemi mevcuttur. Konferans Salonumuzda öğrencilerimizin kendilerini hem mesleki hemde kişisel olarak geliştirmelerine yönelik çeşitli konferans seminer vb. etkinlikleri düzenlenmekte olup talep edildiği zaman İl Emniyet Müdürlüğünce de kullanılmaktadır.

Salonumuzda bulanan sinema sistemi öğrencilerimizin boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirilmesini sağlamak için öğrencilerimizin kullanımına sunulmaktadır.

 

Siirt Polis Meslek Yüksek Okulu İnternet Kafe;

 

Siirt Polis Meslek Yüksek Okulu İnternet Kafemiz idari binamızın 2. katında yer almaktadır İnternet erişim salonları (2 adet bilgisayar dershanesi) toplam 51 kişilik kapasite ile hizmet vermektedir. İnternet erişim hızımız 8 Mbps olup, Kişisel özgürlüğe münhasır olarak derlenmiş olup web kamera ve kulaklık-mikrofon vardır.

Hafta içi; 16:00 – 22:45, hafta sonu;10:00 – 22:45 saatleri arasında öğrencilerin kullanımına açıktır.

Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap

Siirt Polis Meslek Yüksek Okulu İletişim Bilgileri

  • Telefon: 0 484 224 87 44 - 45 - 46
  • Faks: 0 484 224 87 45
  • Cep Telefonu: 0 505 318 56 40
  • Adres: Hazreti Fakirullah Cad. No:302 SİİRT
  • E-mail: siirtpmyo@egm.gov.tr