SON DAKİKA
KREDİ KARTI KULLANIMINDA DOLANDIRICILARA KARŞI KESİN ÇÖZÜM!!! Burgazada Öğretmenevi Beyoğlu Öğretmenevi KHK NE ZAMAN ÇIKACAK? Beylikdüzü Atatürk Öğretmenevi Başkent Öğretmenevi Adile Sultan Kasrı Üsküdar Öğretmenevi
Anasayfa / Polis Okulları 16 Nisan 2017 98 views

Rüştü Ünsal Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğü

Rüştü Ünsal Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğü
İzmir polis Okulu olarak 1960 yılında kurulmuştur. 1985 yılında bulunduğu binadan taşınarak günümüzde yer aldığı binaya taşınan okulun ismi de İzmir Polis Koleji olarak eğitim vermeye başlamıştır. Zaman içerisinde okulun birkaç kez ismi değişmiştir. 2001 yılından bugüne kadar şimdiki adı olan Rüştü Ünsal Polis Meslek Yüksekokulu olarak eğitim-öğretim yapmayı sürdürmektedir.
Rüştü Ünsal Polis Meslek Yüksekokulu Türkiye’nin en köklü polis okullarından birisidir. Okulun sosyal ve sportif faaliyet olanakları da çok sayıdadır. Okul tarafından polis adaylarına özel olarak düzenlenen etkinlikler yer almaktadır.
Okulun bulunduğu bölge Dokuz eylül Üniversitesi kampüslerinin de yer aldığı bir bölgedir. Sosyal ve kültürel anlamda gelişmiş bir yapıya sahiptir. Doğa açışından da İzmir’in en güzel bölgelerinden birinde yer almaktadır.
Rüştü Ünsal Polis Meslek Yüksekokulu İzmir’in Buca ilçesinde yer almaktadır. Çaldıran Mahallesi Menderes cad. üzerinde yer alan okulun bulunduğu semt Şirinyer olarak da bilinmektedir.
İzmir Rüştü Ünsal Polis Meslek Yüksekokulu taban puanıYGS puan türünde 270’tir. 270 ve üzeri puan almak başvuru için yeterli olacaktır.
Rüştü Ünsal PMYO’ya Şehir Merkezi’nden Otobüsle Ulaşım
İzmir şehir merkezinden Rüştü Ünsal Polis Meslek Yüksekokulu’na gitmek için belediye otobüslerini kullanabilirsiniz. Belediye otobüslerinin 107, 466 ve 418 numaralı hatları okulun önünden geçmektedir.
Rüştü Ünsal PMYO’ya Otogardan Ulaşım
İzmir Otogar’danRüştü Ünsal Polis Meslek Yüksekokulu’na nasıl gidilir? İzmir otogardan Kemer aktarma merkezine gelerek bu noktadan 107 numaralı otobüsü kullanarak Polis Okulu2na rahatlıkla ulaşabilirsiniz.
Rüştü Ünsal PMYO Polis Adaylarının Aileleri İçin Konaklama
İzmir turistik bir şehir olması nedeni ile çok sayıda konaklama şansı mevcuttur. Okulun yakın çevresinde çok sayıda otel bulunmaktadır. Bunun yanı sıra Polis Evleri de ailelerin konaklayabilmesi için tercih konusu olabilmektedir.
İzmir Buca’da Gezilip Görülecek Tarihi Ve Turistik Alanlar
Buca’da yer alan Polis Okulu’na gelen ailelerin gezebilecekleri tarihi-turistik mekânlar Sevgi Yolu,Perili Köşk,Mevlana Heykeli,Peterson Köşkü,Buca Göleti, Buca Yedigöller olarak sıralanabilir. Bunun yanı sıra İzmir’in her yerinde gezilip görülmesi gereken yerler bulunmaktadır.

Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap

Rüştü Ünsal Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğü İletişim Bilgileri