SON DAKİKA
KREDİ KARTI KULLANIMINDA DOLANDIRICILARA KARŞI KESİN ÇÖZÜM!!! Burgazada Öğretmenevi Beyoğlu Öğretmenevi KHK NE ZAMAN ÇIKACAK? Beylikdüzü Atatürk Öğretmenevi Başkent Öğretmenevi Adile Sultan Kasrı Üsküdar Öğretmenevi
Anasayfa / Genel, Polis Haber 10 Aralık 2017 41 views

KREDİ KARTI KULLANIMINDA DOLANDIRICILARA KARŞI KESİN ÇÖZÜM!!!

Öncelikle merhabalar; Sizlere bu sayfada yazıyor olmam beni oldukça heyecanlandırıyor. Doğrusu daha önce farklı bir sayfa da yazma fırsatım ve zamanım olmamıştı. Bugün sizler için Türkiye’nin gündemini sık sık meşgul eden ve kredi kartınızla internette alışveriş yaparken nasıl güvenli bir şekilde kullanacağınızı anlatmaya çalışacağım. Unutmadan kim olduğumu merak eder gibisiniz.. Affınıza sığınarak hiç kimse olduğumu da belirtmek isterim.

GELELİM KREDİ KARTI İLE İNTERNET ÜZERİNDEN ALIŞVERİŞ YAPMAYA…

Burada öncelikli tavsiyem kesinlikle bilinmedik hiçbir siteden alışveriş yapmamanız. Ayşe teyze, Osman amca, Huriye hala, İsmail Dayı daha önce bu siteden alışveriş yapmış bir şey olmaz demeyin! Olur arkadaşlar. Hem de siz olayı anlayana kadar kredi kartınızın limiti sıfır(0) a inmiş olur. Ha üzülmeyin limitin eksiye inme ihtimali yok:) Öncelikle ilk dikkat edeceğimiz husus internet sitelerinde URL kısmında ve hemen internet adresinin başındaki şifreleme alanıdır. Yani bir site sadece www.örnek.com gibiyse ve başında herhangi bir şifreleme yoksa kesinlikle kredi kartı bilgilerinizi yazarak bu siteden alışveriş yapmamanızı tavsiye ederim.

ALIŞVERİŞ YAPACAĞINIZ SİTEDEKİ İLK KRİTER!!! =  HTTPS

Görsel olarak anlatmak gerekirse ;  gibi olmalıdır.

Yani site adresinin başında Güvenli ibaresi ile birlikte https şifrelemesini görüyorsanız sakince bir nefes alın. O site ilk kriterimizi yerine getirmiş demektir.

ŞİMDİ İKİNCİ KRİTERE GEÇELİM AMANNNN DİKKAT EDELİM!!! = 3D GÜVENLİK ŞİFRESİ

Bir internet sitesinden alışveriş yapmaya karar verdiniz. Yukarıda anlattığımız birinci kriter tutuyor. Kredi kartı bilgilerinizi yazıp siparişinizi onayladığınızda Telefonunuza 3D Güvenlik şifresi gelecektir. Gelen mesajdaki şifreyi 3.kişilerle asla paylaşmamanız gerektiği koca koca gözünüze sokulurken bu mesajı gördüğünüzde bir oh çekebilirsiniz… Çünkü artık paranız güvende!!!

ÜÇÜNCÜ KRİTER UYANIK OLUN!!! OLMAZSANIZ TELEVİZYONLARDA EL SALLARSINIZ:)

İlk iki kriteri dikkatli okuduğunuzu ve hafızanıza kazıdığınızı biliyorum. Şimdi gelelim bambaşka bir kritere. Hemen hemen birçok büyük alışveriş sitesi site adının uzantısını .com ve .com.tr şeklinde almaktadır. Hiçbir ciddi firma .net , .org , .xyz ve en önemlisi .co tarzında uzantılar satın alarak kullanıcıların karşısına çıkmaz. Alışveriş yapacağınız sitenin mutlaka ama mutlaka .com veya com.tr özelliklerine sahip olduğuna dikkat ediniz. Sizlere tavsiyem bunlar dışındaki internetten sitelerinden kredi kartınız ile asla alışveriş yapmamanız!!!

DÖRDÜNCÜ KRİTER. İKİ KİŞİNİN BİLDİĞİNİ HERKES BİLEBİLİR!!!

Televizyonlar , bankalar, kurumlar, kolluk kuvvetleri bas bas bağırıyor. Hala duymadın mı? Şifreni asla ama asla başka kişilerle paylaşma!!! Ne bankayla, ne emniyetle, ne alışveriş yapacağın başka bir siteyle!!! Sizlere anlatmış olduğum ikinci kriter kredi kartınızın şifresini yazmamanız için geliştirilmiş bir sistemdir! Bu yazıyı okuduktan sonra yine hata yaparsanız ki mutlaka yapanlar olacaktır, bari şifrenizi paylaşmayınız!!!

BENCE SON KRİTER!!! HİÇBİR YERDE İZ BIRAKMA!!!

Tüm kriterlerimizi yerine getirdin ve alışverişini hiçbir sorun yaşamadan tamamladın! Ve son noktadayız artık… Sipariş sonrası genelde bilgisayar yahut telefon ekranının sağ üst köşesinde bir sonraki alışverişleriniz için KOLAY ÖDEME yöntemi olarak şifreniz ve bilgileriniz kaydedilsin mi şeklinde bir tavsiye gelir! Hay olmaz olsun öyle tavsiye! Tamam bir sonraki sefere tekrar tüm bilgileri yazmadan kolayca alışveriş yapabilirsiniz ona katılıyorum. Ya bilgisayarınıza sızma olursa? Ya kredi kartı bilgilerinizin kaydolduğu o çooookkkk güvenli site HACK yerse? Sana en büyük tavsiyem: Kart bilgilerini şifreni asla ama asla internet ortamında hiçbir yere kaydetme!!!

 

İlk yazım ile sizlere saygılarımı sunarken; Güvenli bir internet için hepinize virüssüz günler diliyorum!

Sorularınız olursa bana ulaşacağınız tek yer; Yazdığım yazıların YORUM kısımları olacaktır. Görüşmek üzere…

 

Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap

KREDİ KARTI KULLANIMINDA DOLANDIRICILARA KARŞI KESİN ÇÖZÜM!!! İletişim Bilgileri