SON DAKİKA
KREDİ KARTI KULLANIMINDA DOLANDIRICILARA KARŞI KESİN ÇÖZÜM!!! Burgazada Öğretmenevi Beyoğlu Öğretmenevi KHK NE ZAMAN ÇIKACAK? Beylikdüzü Atatürk Öğretmenevi Başkent Öğretmenevi Adile Sultan Kasrı Üsküdar Öğretmenevi
Anasayfa / Polis Haber 10 Aralık 2017 2 views

KHK NE ZAMAN ÇIKACAK?

Açıkta ve ihraç olmuş memurların merakla beklediği KHK ne zaman çıkacak sorusu gündemden düşmüyor. Öyle ki yakın zamanda Başbakan yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir BOZDAĞ; Yaptığı açıklamada 2 adet KHK’nın hazır olduğunu ve önümüzdeki günlerde açıklanacağını belirtmişti. Peki KHK’da bizi neler bekliyor? KHK ile ihraç sayısı ne olacak? KHK ile iade sayısı ne kadar olacak? Tüm bu soruların cevabı komisyonun vereceği kararlarla birlikte netleşmiş olacak. Aldığımız bilgilere göre; her bir bireyin didik didik ve hassasiyetle incelendiği ve bu konuda herkesin rahat olması gerektiğidir. Öyle ki; FETÖ terör örgütü ile hiçbir bağlantısı olmayıp açığa alındığını düşünenler içinde titiz bir çalışma yapılmakta olup, masumlar en kısa sürede görevlerine geri döneceklerdir. İncelemelerin ve iadelerin neden uzun sürdüğü konusunu da araştırdığımızda, her ilden beklenen dosyaların toplanması her bir bireyin komisyonda tek tek incelenmesi neticesinde ve açığa alma sayısının fazla olmasından kaynaklı geri dönüşlerde gecikmeler olabilmektedir. Emin olmanız gereken konu ise kimsenin suçsuz yere ihraç edilmeyeceğidir.

KHK İLE İHRAÇ VE İADE LİSTELERİ

KHK ile ihraç olan ve iade olanların kriterleri nelere göre belirlenmektedir? Bazı memurlarda; bende banka yok, dershane yok, himmet yok, sohbete katılmamışım, bylock yok, eagle yok ama açıktayım neden iade olmuyorum gibi sorular duymaktayız. Şunu çok net belirtmeliyiz ki bunlardan hiçbir kriteri taşımayanlar çok ama çok rahat olsunlar. Adalet mutlaka onlar için tecelli edecektir. Evet bu kriterleriniz yok ama açıktasınız sebebi ne? Kuvvetle muhtemel ifade de isminizin geçmiş olduğudur. Peki ifade de isminiz geçti diye ihraç mı olacaksınız? Tabi ki HAYIR! İfade de ismi geçenler yukarıda belirtmiş olduğumuz kriterler listelenerek tek tek inceliyor ve hakkında herhangi bir şey bulunmayanlar iade oluyor. Bu iadeler neden geç oluyor? İadelerin geç olmasının en büyük sebebi açığa alınan kişi sayısının fazla olması ve her birinin özenle incelenmesinden ötürüdür. Benim açıkta bekleme sürem uzun sürdü ihraç oluyor muyum diye düşünmeyin. Uzun sürmesinin sebebi belirttiğimiz sebebten dolayıdır. Farklı bir bakış açısı ile düşünüp, iadem geç oldu ama hakkımda her şey araştırılarak tertemiz döndüm de diyebilirsiniz. Çünkü daha önce kısa sürede iade olup tekrar açığa alınan memurları mutlaka duymuşsunuzdur. Suçu günahı olmayıp kader kurbanı denilen ve açıkta bekleyen memurlar içinde söyleyeceğimiz şey şudur; Ortada çok büyük eli kanlı bir terör örgütü var. FETÖ bu ülkeye zarar verdiği gibi masum insanlarında canını fazlasıyla yaktı. Devlet kendisine karşı bir tehlike gördüğünde yapması gereken reaksiyonu göstererek, suçlu ve suçlu olabileceği ihtimali olan herkesi açığa aldı. Suçlu olabileceği ihtimali olan kategoride illa ki masumların olduğuna inanıyoruz ve onlara devletimizin gösterdiği bu reaksiyona saygı göstermesini istiyoruz. Çünkü belirttiğimiz gibi ortada çok büyük bir tehdit var. Bu tehdit ancak masum olup açığa alınan insanlarında devletine güvenip sabırla beklemesi ve küsmemesi ile defedilebilir. Devlet bir şahıs değildir. Devleti oluşturan kurumlar bugün bu tehlikenin üstüden gelmek için alması gereken kararları süratle alma zorunda olduğu içim mağduriyetler oluşmuş olabilir. Ancak masum olan insanların tekrar tüm hakları ile göreve dönecekleri kaçınılmaz bir gerçektir.

AÇIKTAN DÖNENLERİ NELER BEKLİYOR?

Açığa alınıp mesleğe dönen memurlar görevlerine kaldıkları yerden devam edeceklerdir. Bazı duyumlara baktığımızda kadro değişikliği, emeklilik vs gibi şeyler öğrenmekteyiz. Emeklilik zaten devlet tarafından daha önce uygulanmış bir olay. Ancak kurum değişikliği konusunda sizlere bilgi getirenlerde bunları kimden duydu bu tartışılır. Çünkü ortada olan mesele çok ciddi ve gizlilik arz eden bir durumdur. Bu yüzden bizlerden size tavsiye söylenenlere kulak asmamanız. Bu süreçte illaki maddi zorluklar çekecek, illaki çevre tarafından dışlanacaksınızdır. Ancak unutmayın! Suçluluğu ispatlanana kadar herkes masumdur. Bugün açıkta olan hiçbir kişi suçludur diyemeyiz. Ortada sonuca bağlanmamış bir karar var. En kısa zamanda yeni KHK çıkacaktır. Bu KHK ile önünüzü daha rahat görebilecek ve masum olanların yüzü gülecektir.

Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap

KHK NE ZAMAN ÇIKACAK? İletişim Bilgileri