Didim Polis Evi

Didim Polis Evi; Aydın ili Didim İlçesinde; Doğu ve Güney Sınırı ise denizlerle çevrili bulunan yaklaşık 1.488.500 m2 lik (1488,5 dönüm) bir alan içerisinde yer alan yarım adadır. Müdürlüğümüz kamp tesisleri; Aydın Emniyet Müdürlüğü yapmış olan rahmetli Emniyet Müdürü Cihat SUNAR’ ın ve rahmetli Kenan KOÇ’ un, Emniyet Genel Müdürlüğü görevini ifa eden Vali Sayın Fahri GÖRGÜLÜ’ nün, Polis Akademisi Başkanlığı yapan Sayın Siyamettin Yılmaz YALINPALA’ nın gayretleri ile üzerinde bulunduğumuz yarımada teşkilatımıza kazandırılmıştır.

1997 yılında Aydın İl Emniyet Müdürlüğü yapan Sayın A.Tekin AKIN zamanında Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfından kaynak temini sağlanılmış ve binaların arasındaki yol bağlantıları, aydınlatma ve 4. Koy düzenlenmesi bu katkılarla yapılmıştır.

Didim Polis Evi Müdürlüğümüz; 1986 yılında Eğitim ve Öğretim Merkezi olarak ilk defa Polis Akademisi Başkanlığına bağlı olarak hizmet vermeye başlamış ve daha sonra Bakanlık Makamının 03.02.1991 tarihli onayları ile “ Didim Polis Eğitim Merkezi “ adını alarak Eğitim Daire Başkanlığına bağlanmıştır.

Polis Akademisi Öğrencilerinin uygulamalı kamp eğitimlerini daha etkin ve verimli hale getirmek üzere Bakanlık Makamının 15.01.1992 tarihli onayı ile Polis Akademisi Başkanlığı’ na bağlanarak “Polis Akademisi Uygulamalı Eğitim Şube Müdürlüğü” ne dönüştürülmüştür. 1999 yılı Mayıs ayına kadar Polis Akademisi Öğrencilerinin uygulamalı kamp eğitimlerine yönelik hizmetini sürdürmekte iken; Teşkilat Mensuplarımıza daha verimli hizmet vermek için Bakanlık Makamının 27.05.1999 tarihli onayları ile Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığına bağlanarak “ Didim Polis Moral Eğitim Merkezi Müdürlüğü” ne dönüştürülmüştür.

Didim Polis Evi Tesisimizi, teşkilat içerisinde bulunan diğer sosyal tesislerden farklı kılan özellik, sadece denizinin temiz oluşu değil, İlçemizin Antik Didyma Kentinin üzerine kurulmuş olmasıdır. Ayrıca; Açık Hava Müzesi oluşu ile de ilgi çekmektedir. Gerçekten de Didim, Milet ve Priene (Hisar Yurdu)Antik Kentlerin yer aldığı bölge, Anadolu’nun en güzel bölgelerinden birisidir.

Alternatif tatil olarak da; her biri binlerce yıllık tarihi saklayan Apollon Tapınağı, tapınağa 7 Km. uzaklıkta Deniz Fenerinin olduğu bölge Poseidon Sunağı, Medusa Efsanesi, Milet, Piriene (Hisar Yurdu), Heraklia, Efes, Bafa Gölü ve çevresinde bulunan Iasos Kenti ve Mağaraları, Akburgazi Kalesi, Aziz Nikolaos Kilisesi, Herakleia Antik Kenti, Athena Tapınağı, İyonik Stoa, Delphınion, Tanrı Ambarı, Anıtsal Çeşme, Capito Hamamı, Faustina Hamamı vb. onlarca tarihi yerleri de gezme imkanına sahipsiniz.

Didim Polis Evi Tesisimiz ayrıca; doğal güzelliği, temiz plajları, sığ denizi ve aynı zamanda Ülkemizin en leziz balıklarının da bolca bulunduğu ve avlanma imkanının olduğu bir doğa harikasıdır.

2006 Yılında yapılan düzenlemeyle, tek katlı 60 süit odamız, kışında hizmet verecek şekilde düzenlenmiştir. Kışın en soğuk günlerinde baharı yaşamak, balık tutmak, spor yapmak, yürüyüş yapmak vb. doğayla baş başa kalmak istediğinizde emrinizdeyiz. Bir alo demeniz yeterli.

Diğer Polis Evleri ve Polis Okullarınıda İnceleyebilirsiniz.
 

Didim Polis Evi Haritadaki Konumu

"Didim Polis Evi" ile ilgili yorumlar

“Didim Polis Evi” için 14 cevap

 1. NACİYE YETKİN diyor ki:

  Dinlenme tesisiniz çok güzel görünüyor,biz öğretmen bir aileyiz kalmak istesek ne yapmamız gerekiyor

 2. Sevinç Tercan diyor ki:

  Teşkilat mensubuyum. Ramazan bayramı için oğlumla (2 kişiyiz) gelmek istiyorum. Boş yeriniz mevcut mu?

 3. ahmet diyor ki:

  ağustos ayının son haftasında didime gelmek istiyorum 2 kişilik yeriniz varmı emniyet mensubuyum şimdiden teşekkürler

 4. Abdurkay diyor ki:

  Emekli polis memuruyum, Kurban bayramında 6 gün polis evinde, 6 kişilik ailemle kalmak istiyorum, 6 kişilik yeriniz varmı teşekürler

 5. ozcan diyor ki:

  Merhabalar
  29 agustosta musait yeriniz varmi?

 6. emre diyor ki:

  Merhabalar.Eylül ün ilk haftasında 4kişilik yeriniz var mı emniyet mensubuyum.TEŞEKKÜRLER

 7. EMEKLİ POLİS MEMURUYUM KURBAN BAYRAMINDA 3 KİŞİLİK YERİMİZ VARMI.BİLGİLENDİRİRSENİZ SEVİNİRİM.TEŞEKKÜRLER

 8. Selma diyor ki:

  3 kişilik öğretmen ailesiyiz kurban bayramında yararlanabilirmiyiz konaklama ücreti ne kadardır

 9. ÖMER EMEÇ diyor ki:

  Merhaba. Polis Memuruyum 04-24 Ağustos 2014 tarihleri arasında 4 kişilik yeriniz mevcutmu. Bilgi alabilirmiyim

 10. Osman Talat Yılmaz diyor ki:

  Merhaba; emekli teskilat mensubuyum kamp tarihleriyle ilgili bilgi alabilir miyim?

 11. Yaşar okur diyor ki:

  Emekli polis memuruyum eylül ayında gelmek istiyoruz eşim ben yani 2 kişiyiz.Bilgi verirseniz memnun olurum.eylül-2014

 12. Türkan Savaş diyor ki:

  Ben emekli başkomiser kızıyım. Kızım ve ben Haziran ayının 2si ile 8i arasında 2 gün tesisinizde konaklamak istiyoruz. Boş yeriniz mevcut mu? Bizi bilgilendirir misiniz?

 13. erfe diyor ki:

  2014 ağıstos açıkmı

 14. Hatice diyor ki:

  Ağustos ayı 2. haftasında gün tam belli değil. 1 hafta kalmak istiyoruz. 2 kişiyiz birde 6 yaşında çocuğumuz var. Emniyet mensubu değiliz. Kalabilir miyiz ve eğer kalırsak ne kadar ücret ödememiz gerekli.

  Adım Hatice Şahin

Bir Cevap Yazın

Didim Polis Evi İletişim Bilgileri

 • Telefon: 0 256 835 34 77
 • Faks: 0 256 835 34 76
 • Cep Telefonu: 0 505 318 09 48 / 49
 • Adres: Didim Polis Moral Eğitim Merkezi Müdürlüğü Didim / Aydın
 • E-mail: didimpmem@egm.gov.tr

Didim Polis Evi Fotoğraf Galerisi