SON DAKİKA
KREDİ KARTI KULLANIMINDA DOLANDIRICILARA KARŞI KESİN ÇÖZÜM!!! Burgazada Öğretmenevi Beyoğlu Öğretmenevi KHK NE ZAMAN ÇIKACAK? Beylikdüzü Atatürk Öğretmenevi Başkent Öğretmenevi Adile Sultan Kasrı Üsküdar Öğretmenevi
Anasayfa / Polis Okulları 13 Haziran 2014 3.363 views

Balıkesir Polis Meslek Yüksek Okulu

Kuruluşu;

Okulumuz 16.09.1986 tarihinde Polis Okulu olarak faaliyete başlamıştır. 08.09.2001 tarihinden itibaren ise Polis Akademisi Başkanlığı’na bağlı Polis Meslek Yüksek Okulu olarak faaliyete geçmiştir. Emniyet Teşkilatı Mensuplarının yüksek öğrenim çağındaki çocuklarının, yurt sorunlarını gidermek ve onlara daha iyi öğrenim imkanı sağlamak amacıyla, Emniyet Genel Müdürlüğü Sosyal Hizmetler Dairesi başkanlığına bağlı olarak açılan Emniyet Genel Müdürlüğü Yüksek Öğrenim Öğrenci Yurdu mevcuttur.

Okulun Yerleşke Durumu;

Okulumuz İzmir karayolu üzerinde Balıkesir İline 13 Km., Pamukçu Kasabasına 2 Km. mesafede, yaklaşık 100.000 Metrekare alan, 33.000 Metrekare kapalı alan üzerine kurulmuş olup, İdari Binası, Dershaneler, (A-B-C Blok) Yatakhaneler, Yemekhane, Spor Salonu, Konferans Salonu, Sosyal Tesisler Binası, Öğrenci Dinlenme Salonları, Kapalı Oto Garajı 36 personel lojmanlarından meydana gelmiştir. Açık ve kapalı olmak üzere Atış Poligonları, Halı saha, Çim ve Toprak Futbol Sahaları ile Pentatlon Sahası mevcuttur. Okulumuz toplam 400 dönümden oluşmaktadır.

Hizmet Binaları;

Okulumuzda teorik olarak verilen derslerde kullanılan 22 Adet dershane haricinde uygulamalı olarak yapılması gereken dersler için 1 adet Uygulamalı Polis Merkezi, Yabancı Dil Dershanesi, Okuma Odası, 2 Bilgisayar Dershanesi ile 3 Silah Dershanesi mevcut olup, personel ve öğrencinin okuma alışkanlığını arttırmak içinde 1 Kütüphanemiz ile 2 adet İnternet Salonu bulunmaktadır.

1000 Öğrencinin aynı anda yemek yiyebileceği yemekhanemiz mevcuttur.

A-B-C Bloklarında toplam 1000 öğrencinin barınabileceği yatakhane mevcuttur. B Blok bodrum katının bir bölümü çamaşırhane diğer bölümlerinde ise aynı anda 54 kişinin yıkanabileceği banyo ve bir adet sauna vardır.

Ayrıca B blok yatakhanesinin altı Öğrenci Kantini ve Dinlenme salonları ile, okuma salonu ve satranç odası bulunmaktadır.

A blok zemin katında dinlenme salonları ile İnternet salonları mevcuttur.

Söz konusu arazi üzerinde kurulan ve öğrencilerimizin atış eğitimlerinde kullanılan 157×23,60 m. ebatlarında 3 adet 10 kulvarlı tüfek atış poligonu, 3 adet de muhtelif ebatlarda tabanca atış poligonları ve 1 adet sızma parkuru mevcuttur.

A Blok’un ikinci katı yüksek öğrenim kız öğrencilerine, A Blok’un üçüncü katı yüksek öğrenim erkek öğrencilerine ayrılmıştır.

Balkesir Polis Meslek Yüksek Okulu’na Ulaşım;

Şehir Merkezinde bulunan Tren Garı önündeki duraktan Pamukçu Belediyesi’ne ait belediye otobüsü aracılığıyla okulumuza ulaşabilirsiniz.

Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap

Balıkesir Polis Meslek Yüksek Okulu İletişim Bilgileri

  • Telefon: 0 266 257 11 92 - 93
  • Faks: 0 266 257 11 95
  • Adres: Pamukçu Kasabası / Balıkesir (İzmir Yolu 13.Km)