SON DAKİKA
KREDİ KARTI KULLANIMINDA DOLANDIRICILARA KARŞI KESİN ÇÖZÜM!!! Burgazada Öğretmenevi Beyoğlu Öğretmenevi KHK NE ZAMAN ÇIKACAK? Beylikdüzü Atatürk Öğretmenevi Başkent Öğretmenevi Adile Sultan Kasrı Üsküdar Öğretmenevi
Anasayfa / Polis Okulları 16 Nisan 2017 81 views

Afyonkarahisar Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğü

Afyonkarahisar Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğü
AfyonKarahisar POMEM’in Kuruluşu
Afyon Polis Okulu 1980 yılında faaliyete başlamıştır. 10 yıl boyunca kullanılan bina 1990 yılında MEB’in ihtiyacı nedeni ile MEB’in kullanımına sunulmuştur. Afyon Polis Okulu kapandıktan 3 yıl sonra Bakanlık kararı ile başka bir binada faaliyetine yeniden başlamıştır. 2001 yılında da okulun ismi değiştirilerek Polis Eğitim Merkezi’ne dönüştürülmüştür.2 yıl Polis Eğitim Merkezi olarak faaliyette bulunduktan sonra 2003 yılında alınan karar ile Polis Meslek Yüksek Okulu’na dönüştürülmüştür. Okul 2014 yılında bulunduğu binadan yeni yapılmış binasına taşındı. Afyon PMYO Ekim 2016 yılında AfyonKarahisar Polis Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ne dönüştürülmüştür.
Afyon PMYO taban puanları YGS puan türünde 270 puandır.2016 yılında 270 ve üzeri puana sahip kişiler bu okula başvuru yapabilmiştir.
AfyonKarahisar Polis Eğitim Merkezi Müdürlüğü köklü bir geçmişe sahiptir.Okul öğrencilerinin kullanabileceği termal havuz,sauna, spor salonu, kafeterya gibi olanakların bulunduğu Polis Moral eğitim merkezi bulunmaktadır.
Peki, Afyon POMEM nerede? AfyonKarahisar Polis Meslek Eğitim Meslek Okulu, ANS Kampüsü olarak bilinmektedir. AfyonKarahisar Merkez’e bağlı Battal Gazi Mahallesi’nde geniş bir kampüstür. Şehir merkezine yaklaşık 15 dakikalık bir mesafede yer almaktadır.
Şehir Merkezinden AfyonKarahisar POMEM’e Ulaşım
Afyon PMYO’ya nasıl gidilir? Afyon şehir merkezinden AfyonKarahisar POMEM kampüsüne ulaşabilmek için 8-9-16 numaralı şehir içi minibüsleri kullanabilirsiniz.
Otogardan AfyonKarahisar POMEM’e Ulaşım
Afyon otogardanAfyonKarahisar POMEM kampüsüne toplu taşıma aracılığı ile ulaşabilmek için öncelikle şehir merkezine gelmeniz gerekmektedir. Otogardan direk okula geçmek için taksiye de binebilirsiniz. Okul otogara yaklaşık 8-10 km uzaklıkta yer almaktadır.
Aileler İçin Konaklama
AfyonKarahisar kaplıcaları ile meşhur olduğu için ilde çok sayıda termal otel bulunmaktadır. AfyonKarahisar POMEM’de öğrencileri bulunan aileler kalacak yer konusunda sıkıntı yaşamayacaklardır. Otel seçenekleri ve Polis Moral Eğitim Merkezi Tesisleri konaklamalar için son derece uygunlardır.
AfyonKarahisar’da Gezilmesi Gereken Tarihi-Turistik Mekânlar
AfyonKarahisar’da mutlaka gezilmesi gereken tarihi ve turistik alanlar Başkomutan Tarihi Milli Parkı, AfyonKarahisar müzesi, Zafer müzesi, Mevlevi Cami, Çeşmeli Konak, Ayazini Kilisesi, Eber Gölü olarak sıralanabilir.

Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap

Afyonkarahisar Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğü İletişim Bilgileri