SON DAKİKA
KREDİ KARTI KULLANIMINDA DOLANDIRICILARA KARŞI KESİN ÇÖZÜM!!! Burgazada Öğretmenevi Beyoğlu Öğretmenevi KHK NE ZAMAN ÇIKACAK? Beylikdüzü Atatürk Öğretmenevi Başkent Öğretmenevi Adile Sultan Kasrı Üsküdar Öğretmenevi
Anasayfa / Polis Okulları 17 Mayıs 2017 17 views

2017 Gaffar Okan Polis Meslek Eğitim Merkezi

Gaffar Okan Polis Meslek Eğitim Merkezi

Gaffar Okan Polis Meslek Eğitimi merkezi eğitim öğretim dönemine ilk olarak 340 öğrenci ile 1990 yılında Güneydoğu bilgesi Diyarbakırda , Diyarbakır Polis Okulu Müdürlüğü adı altında açıldı.

A.Gaffar Okan Polis Meslek Eğitim Merkezi nerededir?

Gaffar Okan Eğitim Merkezi bulunduğu konumitibariyle Diyarbakır-Silvan karayolunun 12. Kilometrede bulunuyor. 1994 yılında yeni binasına taşınmış ve öğrenci kapasitesi de buna paralel olarak artımş kontenjan 1000 kişi olarak 1995 yılında eğitim öğretime devam etmiştir. Daha sonra Diyarbakır Polis Okulu Müdürlüğü olan adı , Diyarbakır emnniyet müdürü iken şehit edilen Gaffar Okan adını aldı. Tam adı Ali Gaffar Okan olan şehit emniyet müdürü, sakaryanın hendek ilçesinde 1952 de doğdu.

A.Gaffar Okkan Polis Meslek Eğitim Merkezi nasıl gidilir?

Türkiyenin sayılı okullarından olan Gaffar Okan Polis merkezine çeşitli ualaşım araçlarıyla kolayca yapılmaktadır.

Otobüs ile ulaşımı: Gaffar Okan Polis merkezine otobüs ile de kolayca ulaşım sağlanır, şehir merkezine 12 km uzaklıkta olan okula KR1 ve S1 kodu taşıyan Diyarbakır belediyesine ait otobüslerle sabah saatlerindedağkapı durağından kareket edip sırasıyla: Askerlik şubesi, ofis, koşuyolu, bayramoğlu, bayındırlık, tesisler, ninova ve seyrantepe duraklarından geçerek karaçalı yolu takip edilip okula ulaşılmaktadır. Belediye otobüsü okula her saatte bir sefer düzenlediği için ulaşım konusunda sıkıntı olmamaktadır.

Minibüs ile ulaşım imkanı : Minibüs ile de ulaşımın sağlandığı okula, dağkapı mevkisinden haraket edip hastahaneler yolu,galerya 7. Kolordu seyrantepe mevkisinden geçerek okulumuza ulaşma olanağına sahiptir. Her 30 dakikada bir minibüsler okula hareket etmekte ve böylece okula ulaşmak çok kolay olmaktadır.

Hava alanı ile ulaşım imkanı : Diyarbakıra hava alanına Türkiyenin diğer havalimanından ulaşım imkanı vardır. Bulunduğu ilin adını taşıyan diyarbakır hava alanı şehir merkezine 10 kilometre uzaklıktadır. Hava alaında uçuş saatlerine göre sefer düzenleyen belediye otobüsleri olmaktadır. Ayrıca taksi olanakları da mevcut olup hava alanına ulaşım çok kolylıkla yapılabilmektedir.

A.Gaffar Okkan Polis Meslek Eğitim Sosyal Olanakları

Spor aktivitesi olanakları nelerdir?
Spor faaliyetleri uluslar arası standartlara ulaşmış , alt yapısı sağlam teknik olarak donanımlı seyrici kapasitesi yaklaşık 1500 kişilik olan bir kapalı stada sahiptir. Bu kapalı statta halı saha, kondisyon salonu, sauna ve gerekli tüm beden aktivite ihtiyaçı için her sey mevcuttur.

Öğrenci kantini ve kamelyası:
Personel ve öğrencilerin her türlü ihtiyacı için kantin ve kamelyalar bulunmaktadır. Sosyal olarak kendi çapında öğrencilere kolaylık ta sağlanıyor.

Eğitim alanı: Okulumuzun eğitim alanı öğrencilerinin genel eğitim alması için düzenlenmiş olup alan olarak yaklaşık 5400 M2 alana sahiptir. Bu alanda çeşitli meslek eğitimi, spor ve beden çalışması aktiviteleri yapmaktadır.

Konaklama: Polis adaylarının ailelerinin konaklama ihtiyacı için şehir merkezinde çeşitli pansiyon ve hoteller mecvuttur, ayrıca öğretmen evi ve misafirhanede de konaklama olanakları da vardır.

A.Gaffar Okkan Polis Meslek Eğitim Merkezi İletişim

Gaffar Okan Polis Meslek Eğitim Merkezişehir merkezine 12 kilo metre uzaklıkta olup silvan karayolunun üzerindedir. Merkeze ulaşmak isteyen belediye ve özel ulaşım araçları dışında isteyenler kendi özel araçlarıyla da ulaşabilirler.

Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap

2017 Gaffar Okan Polis Meslek Eğitim Merkezi İletişim Bilgileri